Algemeen

In Memoriam Berend Jan Schoneveld

Op 16 maart jl. is na een kort ziekbed op 97 jarige leeftijd overleden Berend Jan Schoneveld. Hij is op 3 juli 1921 geboren in Laren en werd aldaar lid van de damvereniging Denk en Zet op 01-01-1939. Nadat Berend Jan vanwege zijn werk naar Almen was verhuisd werd hij lid van DSV “Ons Genoegen “ te Almen. Op 1 januari jl. was hij 80 jaar lid van de KNDB en ontving uit handen van Johan Haijtink een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte oorkonde (zie foto in Damspel van maart jl.). Berend Jan is jaren achtereen secretaris van onze vereniging geweest waarmee hij gestopt is na het fuseren van de dam- en schaakverenigingen in de voormalige gemeente Gorssel in 1995. Berend Jan is 3x kampioen van onze vereniging geworden en wel in de seizoenen 1985 – 1987 en 1988. Hij was zeer actief in de damwereld en bezocht veel damtoernooien in deze regio. Tot voor enkele weken terug speelde hij nog met veel plezier in de onderlinge competitie van “Ons Genoegen “ in Almen. Berend Jan was vanaf 1 september 2008 erelid van onze vereniging. Wij blijven hem herinneren als een zeer trouw lid en liefhebber van het damspel.

Kerst sneldammen en snelschaken 2018

Kerst sneldammen 2018

PlNaamWoonplaatsAW+=PntWPSB
1Gerrit RoeterdinkLaren 76101350 93
2Jan HuisjesEefde 76011250 74
3Bert KruissinkDeventer 7412948 39
4Jan HaijtinkGorssel 7322841 33
5Harry BruinsAlmen 7313750 35
6Henk LebbinkZutphen 7232743 26
7Pieter StaalEefde 7223654 25
8Gerrit MaalderinkEefde 7214553 21
9Jan HoeninkVorden 7115356 8
10Dummy7007045 0

Kerst snelschaken 2018

PlNaamAW+=PntWPSB
1Hans Marcus76016.024.540.0
2Berend Ebbink74215.025.534.0
3Johan Te Linde74124.526.031.5
4Gert Vrieze74034.026.523.0
5G. Wilgenhof74034.026.021.0
6J.A. den Uijl72142.524.513.0
7T. Harmsen72142.524.014.0
8B. Brandt72142.521.514.5
9H.J. Prins72052.024.09.0
10H.A. Hiddink72052.022.510.0

Berend Jan Schoneveld 80 jr lid KNDB

DOG huldigt 80-jarig lid KNDB De inmiddels 97 jarige Almenaar Berend Jan Schoneveld werd maandagavond verrast door zijn dam-vereniging DOG te Almen. Tachtig jaar heeft hij in verenigingsverband gedamd en is hij lid van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) vanaf 1 januari 1939. Berend Jan is geboren in 1921 en begon met het dammen op 1 januari 1939 bij Denk en Zet in Laren. Door zijn werkzaamheden bij de toenmalige melkfabriek in Almen maakte hij de overstap naar DOG (Denksportvereniging Ons Genoegen) te Almen. Voor deze speciale gelegenheid hadden alle dammers en schakers zich verzameld in het Dorpshuis te Almen om hem een een feestelijke intocht te bezorgen. Namens alle leden werden de felicitaties overgebracht door Jan Haijtink. Ook Lochems wethouder Bert Groot Wesseldijk richtte het woord tot de jubilaris met de constatering dat je de damsport langer beoefent dan dat huidige vereniging DOG bestaat (opgericht 1941). Ook Johan Haijtink van de KNDB had zijn woordje klaar en overhandigde Berend Jan een handgemaakte oorkonde. Dit was de derde maal in zijn loopbaan dat een dammer 80 jaar lid mag zijn van de KNDB. Tijdens de koffie kwamen de verhalen los. Berend Jan vertelde dat ze de competitiewedstrijden naar Goor of Eibergen ’s avonds op de fiets bezochten. Hij is drie maal kampioen van DOG geworden en wel in de jaren 1985, 1987 en 1988. Berend Jan is jarenlang secretaris geweest tot aan 1995 toen de fusie van de dam- en schaakvereniging in de voormalige gemeent Gorssel plaats vond. Vanaf 1 september 2008 is Berend Jan ere-lid van DOG. Voor de damavonden wordt Schoneveld door een van de leden opgehaald en weer thuis gebracht.

Eindstanden Pasen sneldammen en snelschaken 2018

Pasen sneldammen 2018

PlNaamWoonplaatsAW+=PntWPSB
1Gerrit RoeterdinkLaren541092137
2Pieter StaalEefde531172325
3Bert KruissinkDeventer521252519
4Gerrit MaalderinkEefde520342616
5Jan HoeninkVorden511332711
6Harry BruinsAlmen51042288
          

Pasen snelschaken 2018

PlNaamAW+=PntWPSB
1F. Pietersen75115.527.041.0
2Hans Marcus75025.023.526.0
3Harro Rijkhoek74215.023.030.0
4Henk Lebbink75025.019.521.0
5Johan Te Linde74034.025.524.0
6Gert Vrieze73133.528.527.0
7Bernt Brandt73133.527.024.5
8Berend Ebbink72142.525.511.5
9Joop den Uijl72052.025.06.0
10Ton Harmsen72052.020.57.0
11P. Visser41031.012.00.0
12Dummy40040.013.00.0
         

Eindstanden Pasen sneldammen en snelschaken 2017

Pasen sneldammen 2017

PlNaamWoonplaatsAW+=PntWPSB
1Henk KreunenAlmen 76011257 92
2Gerrit RoeterdinkLaren 75111156 85
3Jan KoerselmanLochem 7331959 70
4Jan HoeninkVorden 7331955 59
5Jan HaijtinkGorssel 7322855 48
6Johan DijkmanAlmen 7403851 46
7Harry BruinsAlmen 7313760 47
8Gerrit van ZeijtsEefde 7232743 37
9Gerrit MaalderinkEefde 7304647 22
10Bert KruissinkDeventer 7214543 17
11Pieter StaalEefde 7214541 19
12Henk Lebbink 7133541 18
13Berend-Jan SchoneveldAlmen 7124437 17
14Joost Dijksman 7025241 11
          

Pasen snelschaken 2017

PlNaamAW+=PntWPSB
1Gert Vrieze76016.028.045.0
2W. vd Nieuwenhuijzen74305.528.544.5
3Jaap van Dijk74215.025.029.5
4Johan Te Linde74124.525.523.5
5Ton Harmsen74034.025.518.0
6Bernt Brandt73043.027.016.0
7Dirk van Rikxoort72233.025.520.5
8Berend Ebbink73043.024.010.0
9Joop den Uijl73043.021.012.0
10H.A. Hiddink73043.019.510.0
11Bertus Menkveld72052.020.06.0
12Harry Kraan70070.024.50.0
         

Pasen sneldammen en snelschaken 2016

Pasen sneldammen 2016

PlNaamWoonplaatsAW+=PntWPSB
1Gerrit RoeterdinkLaren7520125691
2Jan KoerselmanLochem7430115380
3Bert KruissinkDeventer7421105060
4Johan DijkmanWarnsveld740385248
5Jan HaijtinkGorssel731375443
6Jan HoeninkVorden731375335
7Berend-Jan SchoneveldAlmen731374630
8Gerrit van ZeijtsEefde730465028
9Gerrit MaalderinkEefde730464222
10Harry BruinsAlmen722364126
11Pieter StaalEefde712444513
12Rianne NijkampAlmen70070460

Pasen snelschaken 2016

PlNaamAW+=PntWPSB
1T. Havelaar77007.028.557.0
2Hans Marcus75025.029.536.0
3J. van Beuzekom74124.530.035.0
4Johan Te Linde74124.528.529.0
5H.J. Prins74034.028.524.0
6Dirk van Rikxoort71604.024.026.0
7Bernt Brandt73224.023.016.0
8Jaap van Dijk74034.021.017.0
9Bertus Menkveld74034.019.514.0
10Harro Rijkhoek73133.531.526.0
11Henk Lebbink72233.025.512.0
12Gert Vrieze72142.524.012.0
13Berend Ebbink72052.019.54.0
14A. Nijkamp72052.019.04.0
14H.A. Hiddink72052.019.04.0
16Dummy70070.021.00.0

Kerst sneldammen en snelschaken 2015

Kerst sneldammen 2015

PlNaamWoonplaatsAW+=PntWPSB
1Gerrit RoeterdinkLaren7511115890
2Bert KruissinkDeventer7511115274
3Berend-Jan SchoneveldAlmen733195566
4Gerrit MaalderinkEefde732285246
5Pieter StaalEefde732285141
6Jan HoeninkVorden732284839
7Henk LebbinkZutphen740384538
8Harry BruinsAlmen723275144
9Johan DijkmanWarnsveld731374323
10Wim BerkenboschAlmen72054416
11Rianne NijkampAlmen71153437
12Dummy70070490

Kerst snelschaken 2015

PlNaamAW+=PntWPSB
1T. Havelaar77007.029.559.0
2Hans Marcus76016.027.541.0
3Harro Rijkhoek74124.524.524.5
4E. Fuld74034.029.527.0
5Johan Te Linde74034.027.521.0
6H.J. Prins74034.025.517.0
7Gert Vrieze74034.021.014.0
8Jaap van Dijk73043.025.014.0
9Berend Ebbink73043.024.010.0
10J. van Beuzekom73043.022.514.0
11Bertus Menkveld73043.019.07.0
12Dirk van Rikxoort72142.525.512.5
13H.A. Hiddink71061.020.50.0
14Arnold Nijkamp70070.021.50.0